Wynajmujemy autokar – na co należy zwrócić uwagę

Wynajmujemy autokar – na co należy zwrócić uwagę

Wynajmujemy autokar

Jednym z najważniejszych elementów organizacji wyjazdu przeznaczonego dla większej liczby osób, niezależnie, czy to wyjazd służbowy, wycieczka, czy przewóz gości weselnych, jest wybór odpowiedniej firmy przewozowej. Nim zaczniemy przeglądać i porównywać oferty różnych firm, musimy zastanowić się, jakie kwestie dotyczące przewozu są dla nas najważniejsze. Przede wszystkim należy kierować się bezpieczeństwem pasażerów mających brać udział w wyjeździe. Kolejną ważną sprawą jest terminowość i komfort jazdy. Wszystko to oferuje firma transportowa Emka Trans.

Bezpieczeństwo, terminowość i komfort podróży

Wynajmując autokar, musimy zapewnić osobom podróżującym bezpieczny przejazd. Dlatego wybrana firma powinna zapewnić bezpieczny, pełny sprawny pojazd, który obsługiwany jest przez kompetentną osobę. Wypożyczany pojazd powinien być więc dokładnie skontrolowany. Warto zwrócić również uwagę na takie niezbędne elementy, jak apteczka, trójkąty ostrzegawcze i gaśnica. Rzetelne firmy przewozowe posiadają również pełną dokumentację dotyczącą dopuszczenia autobusu do jazdy. Zazwyczaj można poprosić o ich okazanie. Dla pewności warto zapoznać się również z faktycznym stanem pojazdu, w tym z obecnością pasów bezpieczeństwa, stanem opon, pracą silnika. Dobre przedsiębiorstwo transportowe ma w swojej ofercie najlepsze pojazdy. Kolejną ważną cechą takiej firmy jest terminowość. Często zdarza się bowiem, że program wyjazdu jest napięty, dlatego pojazd musi zostać podstawiony o czasie na wyznaczone miejsce, a kierowca musi znać drogę i czas przejazdu z uwzględnieniem opóźnień spowodowanych wypadkami losowymi. Nie należy zapominać również o ważnym aspekcie wynajmowanego pojazdu, jakim jest wygoda podróżowania.

Umowa na przewóz osób

Ważną kwestią dotyczącą wynajmowania autokaru jest umowa na przewóz osób. To dokument, który musimy sporządzić i podpisać, aby zarezerwować usługę przewozu osób. Oprócz danych osobowych i danych firmy transportowej, powinien znaleźć się w niej przedmiot usługi, czyli informacja o trasie, jaką będzie odbywał się przewóz osób, dacie usługi oraz plan godzinowy przewozów. Oprócz tego w umowie zapisujemy ustaloną cenę za usługę oraz rodzaj płatności. W umowie musi znaleźć się także informacja o nr licencji przewoźnika oraz w jakim czasie w przypadku awarii lub innych zdarzeń losowych, przewoźnik podstawi kolejny pojazd.