Organizacja wycieczki – wynajem autobusu

Organizacja wycieczki – wynajem autobusu

firma transportowa

Organizacja wycieczki, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka szkolna, wyjazd integracyjny czy pielgrzymka, wymaga od nas dokładnego planowania.

Oprócz zapewnienia noclegów czy wyżywienia, konieczne jest zwrócenie uwagi na rodzaj środka transportu, który musimy wynająć, aby dostać się do celu podróży. Odpowiednia decyzja w tej kwestii jest niezwykle ważna, ponieważ decyduje o komforcie oraz bezpieczeństwu jazdy. Wybierając firmę przewozową oraz pojazd, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę osób, która będzie przewożona, cel i czas podróży, jak również stan oferowanych pojazdów.

Liczba osób oraz cel i czas podróży

Niebagatelne znaczenie ma określenie liczby osób, które mają być przewiezione. Pozwala to dopasować zarówno rodzaj pojazdu z floty firmy przewozowej, jak równie określenie liczby postojów. Kolejną istotną kwestią jest cel podróży. Ogromne znaczenie ma to, czy wycieczka będzie odbywała się w obrębie granic Polski, czy będzie to wyjazd za granicę. Aby móc przewozić pasażerów za granicę, konieczna jest specjalna licencja. Trzeba mieć również na uwadze dokładne ustalenie trasy, pozwoli to na decyzję co do dodatkowego wyposażenia autokaru, jak również godzin pracy kierowcy i jego ewentualnego zmiennika. Bardzo ważną sprawą jest także czas podróży. Organizacja kilkugodzinnego wypadu jest znacznie prostsza niż kilkudniowa wycieczka. W przypadku drugiej opcji, trzeba zatroszczyć się również o wyżywienie i noclegi dla kierowców.

Stan oferowanych pojazdów

Wypożyczając bus czy autobus, trzeba skontrolować, w jakim jest stanie. Większość informacji uzyskamy na stronie internetowej. Przewoźnicy bardzo dbają o to, aby ich środki transportu były bezpieczne i odpowiednio serwisowane. Wynika to z restrykcyjnych praw nakładanych na firmy zajmujące się transportem krajowym i międzynarodowym. Oprócz tego, iż w większości mogą pochwalić się bezawaryjną flotą, także kierowcy zatrudniani przez firmę są odpowiednio przeszkoleni i doświadczeni.