Jak zorganizować wyjazd integracyjny. Wynajem autokaru

Jak zorganizować wyjazd integracyjny. Wynajem autokaru

wynajem autokaru

Wyjazdy integracyjne to nowoczesna i bardzo efektywna forma integracji, nagradzania i motywacji pracowników firmy. Jest to nieocenione  narzędzie, z pomocą którego można zbudować zgrany, zaangażowany i dobrze rozumiejący się zespół pracowników. Jeśli wyjazd połączony jest ze szkoleniem  w jego trakcie pracownicy nabywają również nowych umiejętności, uzyskują cenne informacje na temat dotychczasowych osiągnięć oraz planów na przyszłość. Dodatkowo mają możliwość odpocząć od codziennych obowiązków. Warto podkreślić również, że istnieje możliwość odliczenia podatku VAT z tytułu poniesionych przez organizację nakładów pieniężnych.

Kroki organizacyjne

Pierwszym krokiem do jego organizacji jest przygotowanie dokładnego planu przedsięwzięcia oraz oszacować koszty każdego etapu. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest określenie miejsca i czasu wyjazdu. Następnie przychodzi do wyboru pensjonatu lub hotelu oraz firmy transportowej, która dowiezie tam pracowników. Musimy zadbać, aby miejsce noclegowe było wygodne i komfortowe. Powinna znaleźć się tam duża sala konferencyjna z rzutnikiem i innym wyposażeniem umożliwiającym prowadzenie szkoleń. Dobrze sprawdzi się również hotelowy bar, gdzie uczestnicy wyjazdu będą mogli napić się drinka i zrelaksować wieczorem. Przy okazji wyjazdu warto zadbać również o inne atrakcje dla pracowników. Wiele firm organizuje podczas wyjazdu mecze paintballa, zwiedzanie okolicznych atrakcji, ale również relaks w SPA lub w parkach wodnych.

Jak tam dojedziemy?

Oprócz noclegu, niezwykle istotną kwestią w organizacji wyjazdu jest wybór odpowiedniego środka transportu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wynajem autokaru. Nim zdecydujemy się na konkretną firmę zajmującą się przewozem osób, należy dokładnie zapoznać się z jej ofertą i flotą pojazdów – wszelkie informacje powinny znaleźć się na stronie internetowej. Ponadto wybierając autokar musimy zwrócić uwagę zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Pojazd powinien być wyposażony w czyste i wygodne siedziska, toaletę, oświetlenie i telewizor. W każdy pasażer ma również obowiązek zapięcia pasów bezpieczeństwa, dlatego powinny znaleźć się one przy każdym z foteli.